Şikayet / Destek Talebi Yönetim Süreci

Şikayetlerin / Destek Taleplerinin İletilmesi

Müşterilerimizin bize çeşitli etkileşim kanallarından ulaşması mümkündür. Şikâyet ve Destek Talepleri;

 • Web sitemiz üzerinde bulunan “Müşteri Hizmetleri” menüsünden "Müşteri Destek / Şikayet Girişi" bölümünden giriş yapılarak iletilebilir.
 • satis@evsamensucat.com mail adresi üzerinden tarafımıza iletilebilir.
 • Türkiye ve yurt dışında bulunan mağaza veya franchiselarımız kanalıyla tarafımıza iletilebilir.
 • Kurumsal müşterilerimiz müşteri temsilcilerimiz aracılığı ile Müşteri İletişim Merkezine iletilir.
 • Sitemiz üzerinden "Müşteri Destek / Şikayet Talebi Girişi" bölümünden iletilebilir.

Web sitesi üzerinde yer alan “Müşteri Hizmetleri” ekranından yapılan şikâyet bildirimleri önerilen ve hızlı olan yöntemdir.

Şikayetler farklı etkileşim kanallarından bize ulaşsa bile tek bir havuzda toplanır ve tek merkez tarafından sonuçlandırılır. Flokser Tekstil, destek talepleri / şikâyetlerin iletilebilmesi ve kayıt altına alınması için tüm kanallarda gerekli altyapıyı kurmuştur ve sürekli iyileştirmektedir.

Kayıt Altına Alma

Tüm müşteri şikâyetleri / destek talepleri; EVSA Mensucat prosedürleri gereğince, şikâyetleri / destek talepleri ele alma sürecimiz kayıt altına alınmakta ve değerlendirilmektedir. Şikâyetlerin / Destek Taleplerinin kayıt altına alındığına dair müşterilerimize SMS/MAİL ile bilgi verilir. Müşteriye SMS/MAİL ile birlikte şikâyet takip numarası ve şifre gönderilir.

Müşterimiz, tarafına SMS/MAİL ile bildirilen bu numara ve şifre ile birlikte giriş yaparak şikâyet durumunu flokseras.com.tr web sitesi üzerinde yer alan “Müşteri Hizmetleri / Müşteri Şikâyet Takibi” menüsü üzerinden takip edebilir. Şikayet müşteriye “Şikayet Alındı” statüsü ile bildirilir.

Müşteri şikâyetleri / destek taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde değerlendirmeye alınması ve sonuçlandırılabilmesi için şikayeti giren müşterinin web sitesi üzerinden şikayet girişi yapmasının ardından tarafına iletilen SMS/MAİL de yer alan şikayet numarasıyla birlikte şikayette bulunduğu ürün/hizmet’e ait fatura, fotoğraf, video vb. belgeleri musteri.hizmetleri@flokser.com.tr adresine mail olarak göndermesi gerekmektedir.

Şikâyet / Destek Talebi Değerlendirme

Şikâyetler/ Destek Talepleri, Müşteri Hizmetleri Merkezimiz de konusunda uzman müşteri temsilcilerimiz ve fabrikalarımızdaki teknik yetkililerimiz tarafından çözülür. Amacımız şikâyetleri / destek taleplerin ilk seferde doğru değerlendirilmesi ve çözümlenmesidir. Müşteri Hizmetleri Merkezimiz e ulaştırılan şikayetler şikayet kategorilerine göre sınıflandırılır ve ürünün/hizmetin niteliğine göre (deri/süet/kumaş) ilgili fabrikalara yönlendirilirler. Şikâyetler, müşteriden veya yetkililerden elde edilen bilgi, belge, numune, fotoğraf vb. materyallerle değerlendirilir ve müşteri beklentileri de dikkate alınarak uygun çözüm önerisi ve şikâyet sonuç kararı netleştirilir. Bu aşamadaki şikâyet müşteriye “Değerlendirmede” statüsü ile bildirilir.

Şikâyet / Destek Talebi Sonuçlandırma

Müşteri şikâyetleri / destek taleplerinin mümkün olan en hızlı şekilde sonuçlandırılması şirketimizin ilk önceliğidir. Her müşteri şikâyeti maksimum dikkat ve özenle, şikâyet yönetimi süreçlerimize göre adil, tarafsız ve standart bir şekilde değerlendirilerek sonuçlandırılır. Şikâyetin sonuçlandı bilgisi Müşteri Hizmetleri Merkezi tarafından müşteriye SMS/MAİL ile iletilir. Müşteri flokseras.com.tr web sitesinde bulunan şikâyet takip ekranı üzerinden şikâyete ait sonuç raporu ve detaylı bilgilendirmeye ulaşır. Bu aşamadaki şikâyet müşteriye “Sonuçlandı” statüsü ile bildirilir.

Müşteri ile Mutabakat

Şikâyetin / destek talebinin müşteriye bildirilen şikâyet sonuç kararıyla ilgili web sitesi üzerinden müşteriden onay alınır. Müşteri kendisine bildirilen sonuç kararını onaylıyor ise şikâyet / destek talebi statüsü “Kapalı” olarak kaydedilir ve şikâyet sonlandırılır.

Müşteri sonuç kararının onaylamaz ise şikâyet alternatif çözüm yolları araştırmak üzere 2. kez işleme alınır ve değerlendirilir. Süreç sonunda müşteri alternatif çözüm yolları ve sonuç kararıyla ilgili bilgilendirilir. Müşteri 2. kez sunulan çözüm önerisi karşısında sonuç kararını onaylar ise şikâyet “Kapalı” statüsüne alınır ve sonlandırılır.

Müşteri şikâyet / destek taleplerinin sonucunu 2. kez onaylamaz ise şikâyet / destek talebi “Açık” statüsüne alınır. Bu durumda müşteri harici (dış) çözüm yolları konusunda bilgilendirilir.

Sürekli İyileştirme

EVSA Mensucat şikâyet / destek talebi yönetim sürecimiz, kullandığımız sistemler ve hizmet kalitemiz, temel performans göstergeleri ve hedeflerimiz doğrultusunda sürekli gözden geçirilerek, iyileştirilir. Şikâyetlerin / destek taleplerinin tekrar etmesini önlemek amacıyla "İyileştirmeye Açık Alan" belirlenerek süreçlerimiz sürekli revize edilir. En sık gelen şikâyet / destek talebi konuları düzenli olarak takip edilerek, yapılan iyileştirmelerin ardından artış ve düşüş oranları takip edilir. Bir müşterinin bizi kısa süre içerisinde aynı şikayetle / destek talebi ile tekrar aramış olması da bir takip kriteri olarak gözlemlenir ve ilgili aksiyon alınır. Tekrarlanan problemler tespit edildiğinde kök neden analizi yapılarak asıl neden tespit edilir ve gerekli düzenlemeler yapılarak tekrar etmemesi sağlanır.

Şikayet / Destek Talebi Yönetimi Süreç Adımları

Şikayetin / Destek Talebinin Alınması (2 gün)
 • Şikayetin / Destek Talebinin sisteme girişi
 • Şikayet / Destek Talebi geri bildirimi (Alındı Bilgisi)
 • Şikayete / Destek Talebine istinaden numune yada görsellerin temin edilmesi
 • Numune ve görsellerin değerlendirme birimine iletilmesi
Şikayetin / Destek Talebinin Değerlendirilmesi (4 gün)
 • Numune yada görsellerin fiziki değerlendirilmesi (Görsel, Labaratuvar v.b. Kontroller )
 • Şikayet / Destek Talebi sonuç kararlarının alınması ve sisteme girişi
Şikayet / Destek Talebi Sonuçlandırma ve Bilgilendirme (1 gün)
 • Sistem üzerinde şikayet / destek talebi kararının işlenmesi
 • Kararın müşteriye sözlü veya yazılı bildirilmesi

Ücretsiz Kargo

300 TL üzeri tüm alışverişlerde...

Fırsatlar

Her gün yeni bir fırsat...

Güvenli Alışveriş

248 Bit Şifreleme ile Güvendesiniz...

0224 215 0352

24/7 Online Destek